Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 80%
Brzina vetra: 3 m/s JJZ

Sportski pregled

Na internacionalnom turniru Trbovlje 2017. u Sloveniji, juniorka kruševačkog karate kluba Šampion Petra Ignjatović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji borbe. Turnir je okupio takmičare iz Italije, Austrije, Mađarske i biših republika SRFRJ, a Petri je to bila poslednja provera pred nastup na Prvenstvu Balkana narednog vikenda.

Ženski fudbalski klub Napredak osvojio je  3. mesto na međunarodnom Turniru prijateljstva Pljevlja 2017, u Crnoj Gori,  u konkurenciji 12 ekipa. U polufinalu su devojke iz Kruševca izgubile od slovenačke ekipe „Radomlje“, koja je bila i pobednik turnira,  posle boljeg izvođenja penala 4:3.

U utakmici 10. kole Prve regionalne lige Zapad, košarkaši Napredak Juniora su lako, prema očekivanju, savladali poslednjeplasirani Mileševac iz Prijepolja sa 86:71. Već posle prvih deset minuta vodili su sa 36:11 i zatim utakmicu formalno priveli kraju, za sedmu pobedu ove sezone, posle koje su i dalje 3. na tabeli sa 17 bodova. Devetog decembra gostuju Studentu u Bajinoj Bašti.

Odbojkaši Napretka pretrpeli su drugi uzastopni poraz. U 8. kolu Prve lige sa maksimalnih 3:0 pobedila ih je u Valjevu vodeća ekipa Gorenja. Kruševljani su 8. na tabeli sa 11 bodova, a u petak dočekuju Borac iz Starčeva.

Košarkašice kruševačke Palestre osvojile su, u konkurenciji 10 ekipa, drugo mesto na Državnom prvenstvu Specijalne olimpijade Srbije u Novom Sadu. Pobedila je ekipa domaćina, a treće mesto je osvojio Kragujevac. Sledi i Dražavno prvenstvo Srbije u boćanju, koje će biti održano po prvi put u Kragujevcu.

Juče je startovala treća po redu Liga sindikata Sportskog saveza Grada Kruševca u malom fudbalu. Do sredine februara iduće godine, za titulu najboljeg boriće se 24 tima, a pobednici prethodne dve sezone bile su ekipe MUP-a Kruševac i Sportskog saveza – Sportskog centra, koje su i ove godine među učesnicima.