Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 41%
Brzina vetra: 4 m/s SSZ

Veliki bod Napretka protiv Zvezde u Beogradu (1:1)

Crvena zvezda i Napredak iz Kruševca, u poslednjem meču 27. kola, odigrali su meč bez pobednika (1:1).

Trener Napretka Milorad Kosanović zadovoljan je bodom.

„Ako hoćeš rezultat protiv Zvezde moraš da igraš i da ih vraćaš na njihovu polovinu kroz igru, a ne napucavanjem lopte. Mi smo u prvih 20 minuta prvog poluvremena bili mnogo slabi, nismo se prilagodili uslovima, ali je posle toga bilo bolje. Drugo poluvreme smo igrali sasvim solidno, izborili se za nerešen rezultat. Imamo Kup u sredu, ostali smo bez dva igrača, biće teško“, naveo je Kosanović.

Četvrtfinalne utakmice Kupa Srbije igraju se 14. marta, Zvezda će gostovati Mačvi u Šapcu, a Napredak će u Kruševcu dočekati Čukarički.

Tok meča

20.26 – Kraj meča na stadionu Crvene zvezde, gde je kruševački Napredak, ponovo u samom finišu susreta, stigao do bodova protiv beogradskog tima.

20.23 – GOOOOOLLLL!!!

19.43 – GOOOOLLL!!! Posle 11. kornera za Crvenu zvezdu druga lopta (odbijena lopta, odmah po centaršutu) je stigla do Nenada Krstičića koji oštrim i preciznim udarcem uspeva da savlada golmana gostujućeg tima iz Kruševca.

18.33 – Počeo je meč Crvena zvezda – Napredak, koji zatvara 27. kolo u Superligi Srbije.

C. ZVEZDA – NAPREDAK 1:1 (0:0)

STRELCI: Krstičić u 52. za Crvenu zvezdu, a Rušević u 90. minutu za Napredak. Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 10.351. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad) 6.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 6,5, Savić 7 (od 75. Frimpong -), Le Talek 6, Rodić 6,5 – Račić 6 (od 84. Jovičić -), Krstičić 7 – Milić 6 (od 58. Adžić 6), Milijaš 6, Radonjić 7 – Pešić 6,5.

NAPREDAK: Nik. Petrović 7 – Boranijašević 6,5, Veškovac 7, Simonović 7, Nem. Petrović 6,5 – Kostić 6,5 – Ndjaje 7 (OD 63. Zec 6,5), Eskić 7,5, Vulić 6 (od 63. Markoski 6,5), Vukanović 7 – Nikolić 6 (od 83. Rušević -).

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Eskić (Napredak)