Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 86%
Brzina vetra: 2 m/s SZ

Napredak – Vojvodina 1:0 – Gol iz penala za sva tri boda

Fudbaleri Napretka u okviru prvog kola Plej-ofa, savladali su Vojvodinu, rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Vulić u 57. minutu susreta iz penala. Napredak, posle ove pobede, zauzima petu poziciju na tabeli.

Meč je posmatralo oko 1.500 gledalaca, među kojima i pedesetak navijača Vojvodine.

U prvom poluvremenu bez velikih prilika. Lazarević je u 25. minutu šutirao, ali je Petrović dobro intervenisao, da bi u 41. minutu posle centaršuta Arsića sa desne strane, Radovanović je uputio udarac glavom sa oko osam-devet metara, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.

U 56. minutu dosuđen je penal za Napredak. U kontranapadu domaćina, Vukanović je ušao u šesnaesterac, pri čemu mu je Veselinović ušao u putanju, pa je arbitar Srđan Obradović dosudio najstrožiju kaznu.

Penal za domaćina je izveo Vulić i šutirao u donji desni ugao, dok se golman Rockov bacio u levu stranu, pa su Kruševljani došli u vođstvo.

U 88. minutu posle centaršuta Antića sa leve strane, Radovanović je uputio udarac glavom sa oko 13 metara, ali je Petrović s lakoćom uhvatio loptu.

U samom finišu meča Vukanović je prošao po levoj strani i šutirao sa oko tri-četiri metra iskosa, ali je pogodio stativu.