Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 46%
Brzina vetra: 3 m/s S

SPORTSKI PREGLED

Fudbaleri Napretka uspešno su startovali u plej-ofu Super lige, pobedom nad Vojvodinom, Temnić je osvojio važan bod u borbi za opstanak u Prvoj ligi, dok je Trajal nastavio dominaciju u takmičenju srpskoligaša. Ovog vikenda uspešni su bili i kruševački karatisti i kuglaši, a na Nacionalnom šampionatu u motokrosu u Globaru u najatraktivnijoj Mx1 kategoriji pobedio je Branko Antić.

Fudbaleri Napretka uspešno su startovali u plej-ofu Super lige, pobedivši pred svojim navijačima ekipu Vojvodine sa 1:0. Jedini gol postigao je Vulić u 57-om minutu utakmice iz penala. Napredak zauzima šestu poziciju na tabeli sa 26 bodova, koliko ima i Čukarički na petom mestu. U nareda dva kola, Napredak će igrati na gostujućem terenu, prvo u Beogradu, protiv Voždovca u petak, a zatim u Subotici protiv Spartaka.

U 22. kolu Prve lige, fudbaleri Temnića 1924 igrali su nerešeno u Čelarevu sa ekipom ČSK Pivare 2:2. Oba gola za ekipu iz Varvarina postigao je Pavlović, u 45. i 73. minutu. Temnić je sada 13. na tabeli sa 22 boda, a u narednom kolu dočekuje poslednjeplasiranu Jagodinu.

Fudbaleri Trajala zabeležili su novu pobedu u prvenstvu Srpske lige Istok. Na gostovanju u Svilajncu, golom Vesića u 19.minutu, savladali su Radnički sa1:0. Na tabeli su ubedljivo prvi sa 52 boda, čak 15 više od drugoplasiranog Jedinstva iz Paraćina, a u nedelju dočekuju Dinamo iz Prahova.

U Globaru je ovog vikenda održan sedmi Nacionalni šampionat u motokrosu. U najačoj i najatraktivnijoj Mx1 kategoriji prvo mesto zauzeo je osmostruki nacionalni šampion Branko Antić, drugi je bio Marko Kostić, a treći Stefan Radanov. Nakon jučerašnje trke, koja je zvanično otvorila sezonu takmičenja, učesnike i ljubitelje ovog sporta 23. i 24. juna u Globaru očekuje Evropski, Istočnoevropski i Nacionalni motokros šampionat. Organizatori manifestacije su Moto-klub Gajić i Moto savez Srbije, a pokrovitelj je Grad Kruševac.

U finalu Kupa Srbije u kuglanju, održanom u Banji Jaukovoć pored Apatina, kuglaš kruševačkog Cara Lazara Ilija Jevremović osvojio je bronzanu medalju u kategoriji mlađih kadeta, sa 574 oborena čunja.

U Srpskoj ligi  Zapad rukometaši Prve petoletke su pobedili Goč Merkur u Vrnjačkoj Banji sa 31:23 dok je Župa u Aleksandrovcu izgubila sa 29:25 od Metalca.Utakmica Sloga – Napredak je odložena.

Rukometašice Napretka su sa 28:18 pobedile drugu ekipu Metalca dok je Župa sa 21:17 nadigrala Košutnjak.

Na prvenstvu uže Srbije za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore u Čačku, takmičari Karate kluba Šampion osvojili su 5 medalja. U seniorskoj konkurenciji Bogdan Obradović je osvojio zlatnu medalju u poluteškoj kategoriji, među mlađim seniorkama Petra Ignjatović je bila druga u polusrednjoj kategoriji, dok su bronzane medalje pripale Lazaru Stojiljkoviću u polusrednjoj kategoriji u konkurenciji juniora i Aleksi Pešiću u lakoj kategroji među kadetima.