Vlažnost: 83%
Brzina vetra: 0 m/s S

Fudbalski vikend: Napredak pobedio ekipu Čukaričkog Trajal remizirao sa Jedinstvom

Fudbalski vikend: Napredak pobedio ekipu Čukaričkog  Trajal remizirao sa Jedinstvom

Iako bez značaja za borbu na tabeli, poslednju utakmicu pred svojom publikom ove sezone fudbaleri Napretka odigrali su borbeno i bez kalkulacije. Kao što je Napretkov šef struke, Milorad Kosanović i najavljivao pred susret, njegova ekipa se na najbolji mogući način odužila vernim navijačima.

U 36. kolu savladan je Čukarički, jedina ekipa iz gornjeg dela tabele koju ove godine Napredak nije pobedio. U šestom kolu plej-ofa Super lige fudbaleri Napretka pobedili su na svom terenu Čukarički sa 3:2. Utakmicu je obeležio Ibrahim Ndiaje, koji je postigao het-trik. Prvi gol Napretkov Senegalac postigao je već u 10. minutu, drugi je smestio u mrežu protivnika u 43., a treći pogodak popularni Ibra dao je u 61. minutu. Beograđani su imali svoje šanse. Čukarički je preko Docića uspeo da izjednači u 30. minutu, a u 77. golom Fofana gosti sa Čukarice smanjili su na 3:2.  To je bilo nedovoljno jer koncentrisanom i angažovanom igrom svih u ekipi, Napredak nije dozvolio Čuki da osvoji ni bod. Nakon poslednjeg zvižduka glavnog sudije, fudbaleri Napretka uputili su se ka severnoj tribini gde su ih ovacijama pozdravili verni navijači.  Posle ove pobede Napredak se sa 30 bodova nalazi na sedmom mestu. U poslednjem kolu ove sezone fudbaleri Napretka iduće subote putuje u Niš gde će se sastati sa ekipom Radeničkog koja trenutno sa 34 boda zauzima četvrto mesto na tabeli Super lige.

U 25. kolu Prve lige Istok, fudbaleri Trajala remizirali su na tečkom gostovanju u Paraćinu. Gumari su odigrali nerešeno 1:1 protiv ekipe Jedinstva. U idućem kolu kruševački žuto-crni već u sredu dočekuju ekipu Radana iz Lebana. Trajal je sa 60 bodova ubedljivo prvi na tabeli Prve lige Istok, a do kraja sezone ostalo je još 5 kola.