Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 76%
Brzina vetra: 1 m/s I

SPORTSKI PREGLED

Kuglaši Cara Lazara pretrpeli su novi poraz u takmičenju Super lige Srbije, od Metalca sa 7:1, odnosno 3573:3407 oborenih čunjeva. U kruševačkoj ekipi najuspešniji su bili Ljubiša Zdravković sa 597 i Bogdan Dramičanin sa 594 oborena čunja. I posle 12 odigranih kola Car Lazar je na začelju tabele, sa samo dva boda, a u sledećem kolu dočekuje ekipu Radničkog.

Direktor FK Napredak Vladimir Arsić priključio se ekipi u Antaliji. Odgledao treću pripremnu utakmicu, i zadovoljan je situacijom koju je zatekao u Turskoj:

– Ekipa ima savršene uslove za rad. počev od smeštaja, preko kvalitetnog terena, koji koristi samo Napredak, do atmosfere među momcima koju sam zatekao ovde. Ovi momci zaslužuju da na svojim grudima nose grb Napretka. Svi daju svoj maksimum, disciplina je na visokom nivou, želja, volja, sve. I ponašaju se domaćinski,kao da su svi iz Kruševca.

Fudbaleri Napretka sutra će odigrati poslednju utakmicu u okviru priprema u Antaliji za nastavak superligaškog takmičenja. Protivnik je FK Sarajevo. Napredak jer prethodno pobedio Akademiju Pandev sa 1:0, a poražen je od Saburtala sa 3:0 i Karpata sa 1:0. Kruševačka fudbalska ekspedicija je u Antaliji do 9. februara.

U 17. kolu Prve lige Srbije, odbojkaši Napretka 037 pobedili su Smederevo Carinu sa 3:2. Gosti su dobili prva dva seta, ali je u nastavku meča usledio preokret, koji je Kruševljanima doneo osmu pobedu u ovoj sezoni. Sa 22 boda su trenutno sedmi na tabeli, a u sledećem kolu gostuju Futogu.

U utakmici 9. kola Prve B lige, vaterpolisti Rasine pobedili su kao domaćini ekipu beogradskog Dorćola sa 8:6. Na tebeli su trenutno na 4. mestu sa 13 bodova, koliko ima i Dorćol na 3. poziciji.