16°C
Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 43%
Brzina vetra: 0 m/s ZSZ

Kosanović posle poraza od Partizana: Tražiću od igrača da što pre zaborave utakmicu

Jučerašnjim porazom u Kruševcu od Partizana sa 0:4, FK Napredak je eliminisan iz daljeg takmičenja u Kupu Srbije. Kruševljani se okreću superligaškom prvenstvu, u kome ih u subotu očekuje gostovanje Radniku u Surdulici.

Partizan je juče upisao jednu od ubedljivijih pobeda ove sezone za plasman u polufinale Kupa Srbije, pobedivši u Kruševcu Napredak sa 4:0. Strelci su bili Goran Zakarić u 31, Danilo Pantić u 45, Mark Valijente u 66. i Rikardo Gomeš u 72. minutu, dok je Napredak završio utakmicu praktično bez ozbiljnog udarca na gol protivnika.

Pred oko 3.000 gledalaca, Partizan je lakše ulazio u šanse, čak četiri je iskoristio i tako ostvario najubedljviji trijumf na strani još od 24. septembra 2017, kad je na klupi bio Miroslav Đukić. Za razliku od crno-belih, koji su pokazali da mogu brzo da se regenerišu, Napredak je i u šestom prolećnom meču ostao bez pobede. Ruku na srce, imao je najteži zadatak dosad, u goste mu je došao trostruki uzastopni osvajač Kupa, pokušao je na prepad tim iz Kruševca preko Aksentijevića, Obradovića i Alivodića da „gađa“ bokove Partizana i na kraju – ništa nije dobio. Nekoliko dobrih poteza, pretnji i jedan zbog ofsajda poništen gol malo je bilo da se suprotstavi favoritu.

Trener Napretka Milorad Kosanović isključen je na poluvremenu, tako da nije sedeo na klupi domaćeg tima u drugom delu. Sudijsku odluku nije želeo da komentariše, ali je posle utakmice samo potvrdio da „mnogo toga ne štima na i oko terena“ i da su crno-beli zasluženo pobedili. – Tražiću od igrača da što pre zaborave ovu utakmicu – rekao je Kosanović.

Napredak se sada okreće domaćem superligaškom prvenstvu, u kome ga u subotu očekuje gostovanje Radniku u Surdulici.