Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 83%
Brzina vetra: 2 m/s ISI

FUDBAL: Napredak slavio u Šapcu – Trajal izgubio u Novom Pazaru

U minulom vikendu utakmice su igrali fudbaleri Napretka i Trajala. Obe ekipe igrale su na gostovanju, ali se samo Napredak vratio sa tri boda.

U utakmici 5. kola Linglong Super lige, fudbaleri Napretka sinoć su savladali na teškom gostovanju u Šapcu ekipu Mačve rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je u 71. minutu Marko Pavićević. Napredak posle ove utakmice sa četiri boda zauzima jedanaesto mesto na tabeli Linglong Super lige. U sledećem kolu fudbaleri Napretka idu u Ivanjicu gde će snagu odmeriti sa dvanaestoplasiranom ekipom Javor-Matis.

U nedelju su igrali i fudbaleri Trajala koji su na gostovanju u Novom Pazaru izgubili od istoimene ekipe rezultatom 3:1. Jedini gol za Gumare postigao  je u 22. minutu Ivica Jovanović iz jedanaesterca. Pazarci su dva minuta kasnije izjednačili golom Edina Selimovića. Domaćin je u finišu stigao do pobede, a strelci su bili Mirza Delimeđac u 80. i Ivan Pejaković u 89. minutu. Trajal zauzima treće mesto sa devet bodova, a u sledećem kolu Gumari u subotu na Gradskom stadionu dočekuju četvrtoplasiranu ekipu Zemuna.