Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 98%
Brzina vetra: 1 m/s JJI

Napredak u Surdulici do treće pobede, Trajal poražen od Bačke

U osmom kolu elitne fudbalske lige, Napredak je zasluženo trijumfovao u Surdulici protiv Radnika (1:4) i došao do treće prvenstvene pobede, dok je pred svojim navijačima Trajal poražen od OFK Bačke (0:2) u prvoj utakmici u kojoj je ekipu predvodio novi trener Predrag Pešić. U poslednjih šest kola Trajal je osvojio samo tri boda.

Napredak je odmah stavio do znanja da u Surdulici želi sva tri boda. I već posle 16 minuta imao je dva gola prednosti protiv Radnika, zahvaljujući spretnosti Miroslav Bjeloša i Igor Ivanovića. U prvom poluvremenu domaći tim je uspeo da prepolovi vođstvo Napretka golom Makarića iz penala, ali je to sve što su Surduličani uspeli da urade na ovom meču. Od 60. minuta imali su i sa igrača manje, pošto je Ristović dobio crveni karton, da bi sa  dva gola Đure Zeca – prvi je bio sa bele tačke – Napredak definitivno zapečatio sudbinu indisponiranog Radnika i po treći put u ovoj sezoni došao do „punog plena“.

Utakmicu 9. kola Prve lige Srbije, protiv OFK Bačke, FK Trajal je u Kruševcu odigrao sa novim šefom stručnog štaba. Na toj poziciji, Gorana Lazarevića zamenio je prošle nedelje Predrag Pešić, ali njegov debi na klubi „gumara“ nije bio uspešan, pošto je Bačka trijumfovala sa 2:0. Već na početku utakmice Krsta Đorđević doneo je prednost Bačkoj, da bi isti igrač povisio na 2:0 u 56. minutu. I to su detalji koji su odlučili pobednika.

– Igrači su pružili maksimum. Napravili smo nekoliko šansi koje nismo realizovali, druga strana je to iskoristila i tako smo izgubili sva tri boda. Ne znam kakav bi rezultat bio da sam imao sve igrače na raspolaganju, ali znam da nas sada čeka mnogo rada – rekao je novi trener Trajala posle utakmice.

I predsednik Kluba Predrag Vukićević je, gostujući u Jutarnjem programu naše Televizije, kao glavni razlog mršavog učinka Trajala u poslednjim kolima naveo kadrovske probleme ekipe, proistekle iz povreda čak šestorice prvotimaca.

Rezultatski post u takmičenju prvoligaša Trajal će pokušati da prekine već ovog vikenda, na gostovanju Radničkom 1923 u Kragujevcu.