Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 100%
Brzina vetra: 0 m/s S

Poraz Napretka od TSC-a, Trajal remizirao u Kragujevcu

Napredak pretrpeo poraz u superligaškom duelu pred svojim navijačima sa TSC-a (1:3), dok je Trajal u nastavku takmičenja Prve lige Srbije osvojio bod u Kragujecu igrajući bez golova sa ekipom Radničkom 1923.

TSC je nastavio u Kruševcu neverovatnu seriju od 39 utakmica u nizu bez poraza.  Pobedili je Napredak sa 1:3.

Tim iz Bačke Topole je najveći deo posle odradio u prvom poluvremenu. Vladimir Silađi je u razmaku od 17 minuta postigao dva gola i taj rezultat je ostao sve do finiša utakmice. Imao je TSC tada malo sreće da iz prva dva šuta na meču njihov napadač bude precizan.

Najlepši detalj na meču se odigrao u 81. minutu, kada je Igor Ivanović uspeo da prepolovi zaostatak i pruži nadu publici u Kruševcu da će moći da stignu do izjednačenja. Ivanović je maestralno reagovao na centaršut Milana Sprema, pošto je akrobatski savladao Nenada Filipovića.

Ipak, novi superligaš je do kraja meča osigurao pobedu pogotkom Srđana Grabeža u 87. minutu. Oni su čvrstom i organizovanom igrom tokom najvećeg dela utakmice osigurali nastavak niza nepobedivosti.

RADNIČKI 1923 – TRAJAL 0:0

Fudbaleri Radničkog 1923 i Trajala odigrali su bez golova na „Čika Dači“ – 0:0, u susretu 10. kola Prve lige Srbije. U jednoj fer i ne baš previše sadržajnoj utakmici, konkretniji su bili fudbaleri domaćeg tima, koji su propustili par lepih prilika da dođu do tri boda pred svojim navijačima.

KRAGUJEVAC, Stadion: “Čika Dača”