Vlažnost: 98%
Brzina vetra: 0 m/s S

Srbija u Kruševcu bolja od Paragvaja (1:0)

Foto pixabay.com

Fudbaleri Srbije savladali su Paragvaj sa 1:0 (0:0), u prijateljskoj utakmici odigranoj u Kruševcu, pred oko pet hiljada gledalaca. Naša selekcija imala je igrača više na terenu od 53. minuta, nakon crvenog kartona Almirona, međutim, sve do same završnice meča nikako nisu uspevali da probiju bedem ispred gola Fernandesa. Jedini pogodak na meču postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu, nakon odličnog centaršuta Milana Rodića.

Prvo poluvreme je proteklo u inicijativi Srbije koja je u nekoliko navrata opasno pripretila. Najpre preko Mladenovića, potom je Ljajić uzdrmao prečku, a Radonjić se nije proslavio u završnici. Sa druge strane, i pokretljivi gosti su imali šanse, posebno je inspirstivan bio Almiron, uz opasnog napadača Sanabriji. Na odmor se otišlo rezultatom koji niko ne voli, takozvanim krompirima (0:0).

U nastavku su gosti ostali bez nezgodnog Almirona, koji je zbog simuliranja prekršaja dobio drugi žuti karton. To je trebalo da bude dodatni podstrek „orlovima“, ali, čini se, naša selekcija je igrala bolje dok su timovi bili egal. Kao da su reprezentativci doslovce shvatili da je ova utakmica bila revijalnog karaktera i da bi valjalo čuvati noge, pošto su grubi Paragvajci cepali u duelima kao drvoseče. Pa ipak, da Kruševljani ne ostnanu uskraćeni za pobedu omogući je Konan Mitar pred sam kraj duela…