Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 39%
Brzina vetra: 3 m/s SSZ

Napredak poražen na praznoj „Marakani“

Crvena zvezda – Napredak 3:0 u 26. kolu Super lige Srbije. Utakmica je odigrana na praznoj Marakani, koja je bila zatvorena za navijače zbog pandemije koronavirusa. Strelci su bili  Tomane u 22, Željko Gavrić u 53, odnosno Mirko Ivanić u 88. minutu. Kruševljani nisu uspeli ni u šestoj utakmici da ostvare trijumf i sada su 12. na tabeli.

Domaći su, baš kao i u svim mečevima na svojoj Marakani, napali rivala od samog starta. Ipak, velike šanse su izostale, bar kada je reč o početku susreta. Dve poluprilike promašili su Ben i Pavkov, da bi prvo veće uzbuđenje viđeno u 22. minutu. Upravo je tada Zvezda i povela, a strelac je bio Tomane. Posle kornera, Pavkov je lepo glavom prebacio loptu na drugu stativu, a najbrži je bio Portugalac koji je zatresao mrežu Gordića i tom prilikom zaradio udarac u glavu od defanzivca gostiju. Ipak, napadač crveno-belih se ubrzo pridigao i nastavio utakmicu.

Samo pet minuta kasnije, isti igrač je ponovo bio u centru pažnje, kada ga je Ćurović obororio u svom kaznenom prostoru. Odgovornost je preuzeo štoper Radovan Pankov, ali je bio neprecizan sa bele tačke, pogodivši prečku.

U završnici poluvremena pokušavao je mladi Željko Gavrić, koji u dva navrata nije mogao da postigne pogodak.

Ono što nije uspeo u finišu prvog, jeste na startu drugog. Igrao se 53. minut, kada je 19-godišnji krilni napadač prebacio kroz noge jednom protivničkom igraču, odigrao dupli pas sa Nikolićem, a potom rutinski pogodio drugi ugao Gordićevog gola.

Nastavili su crveno-beli sa napadima, u potpunosti su kontrolisali utakmicu, a šanse su redom promašivali Ben, Pavkov, Petrović i Ivanić. Interesantno, prvi udarac ka golu Borjana upućen je tek u 67. minutu, kada je pokušao Aleksić.

Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu, kada je Mirko Ivanić iskoristio dodavanaje El Fardu Bena i postigao gol posle duže vremena.