Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 64%
Brzina vetra: 7 m/s SSZ

U-21: Srbija – Engleska 0:1

Reprezentativci Srbije nisu uspeli da u Kruševcu daju gol Englezima i nadomeste zaostatak iz prve utakmice – 0:1 (0:0). Epilog – ne idu na Evropsko prvenstvo u Izrael. Meč završen opštom tučom i igrača i trenera.

Srbija drugi put uzastopno neće imati predstavnika na smotri najboljih evropskih selekcija u uzrastu do 21 godine.

Nakon sjajno odigrane preliminarne kvalifikacione faze i osvajanja prvog mesta u Grupi 4, izabranici Aleksandra Jankovića nisu imali znanja ni snage da daju gol vršnjacima iz Engleske i eliminišu ih: Srbija – Engleska 0:1 (0:0) (prvi meč 0:1)

Borbena i ne preterano zanimljiva utakmica završena je golom Konora Vikama za pobedu gostiju i tučom na terenu. Turski arbitar Husein Goček isključio je posle gužve Denija Rouza i oduzeo mu pravo da igra u prvim utakmicama Evropskog prvenstva.

Pri izlasku ekipa sa terena izbio je veliki sukob i kod klupa. Tukli su se asistent selektora Engleske Stjuarta Pirsa Stiv Vigli i trener golmana „orlića“ Srđan Maksimović.

Engleska ide na Evropsko prvenstvo za mlade reprezentacije. Zasluženo!

Srbija je bila bolja u drugom, Ostrvljani u prvom meču. Ali, za razliku od „orlića“, „Albion“ je u Noriču postigao gol, koji je, ispostavilo se, bio dovoljan da se Stjuart Pirs i njegovi učenici naredne godine nađu na završnom turniru u Izraelu.

Sve što je Aleksandar Janković uradio sa svojim pulenima u prethodne dve godine, palo je u vodu za svega 180 minuta.

Imali su priliku „olrići“ pred 10.000 svojih navijača. Ako se izuzmu prvih 20-ak minuta, kada su gosti bili opasniji (pogodili i stativu) sve ostalo bitno dešavalo se na polovini Engleza. Nekoliko vrlo dobrih pokušaja iz daljine i jedna odlična šansa za Filipa Malbašića, učinak je našeg tima u revanšu.

„Orlići“ su nastupili u izmenjenom sastavu u odnosu na onaj koji je igrao prvi meč. U tim su se vratili Milan Rodić i Nikola Ninković, koji zbog kartona nisu imali pravo nastupa u Engleskoj.

Koliko je ofanzivni vezni fudbaler Partizana nedostajao u Noriču, najbolje se video u 74. minuta igre (kada je zamenjen) u Kruševcu. Ninković je bio jedan od najboljih na terenu, ako ne i najbolji.

Vođeni željom da daju gol, momci u crvenim dresovima jurišali su neretko ka golu protivnika, ali je bilo očigledno da nisu imali ideju kako da probiju zadnju liniju „Albiona“. Kada su u poslednjem trenutku meča pokušali da iskoriste dosuđeni prekršaj i uz pomoć golmana Aleksića ubace loptu u mrežu „sevnula“ je poslednja kontra Engleza i meč je završen rezultatom 0:1 i opisanom tučom.

Mlada reprezentacija nije uspela da ostvari rezultatski cilj i plasira se na dugo iščekivani završni turnir. Jankovićevim saradnicima ostaje uteha da su za vreme njihovog mandata desetorica „orlića“ bar privremeno postali deo „A“ selekcije.

Ipak, svi zajedno neće imati priliku da odmere snagu i znanje sa vršnjacima na prestižnom takmičenju.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images)