subota, 12. jul 2025.

Obaveštenje o neuspehu od provajdera:
Connection Error:http_request_failed

Uskoro prava istina o onome što se dogodilo u Kruševcu

Uskoro prava istina o onome što se dogodilo u Kruševcu

Državni sekretar Ministarstva sporta Predrag Peruničić izjavio je da očekuje da će vrlo brzo, za dan ili dva, biti saopštena prava istina o onome što se dogodilo na fudbalskoj utakmici mladih reprezentacija Srbije i Engleske u Kruševcu.

Peruničić je rekao da je Ministarstvo omladine i sporta iniciralo sastanak Nacionalnog saveta za borbu protiv nasilja na stadionima i da komisija Fudbalskog saveza Srbije analizira snimke sa fudbalske utakmice mladih reprezentacija Srbije i Engleske u Kruševcu.

Peruničić je rekao da još uvek nisu utvrđene tačne informacije i činjenice o tome šta se dogodilo na toj utakmici.

Peruničić je istakao da se Ministarstvo bavi preventivom, da uglavnom svi mladi igrači prolaze kroz kampove koje Ministarstvo finansira, da se angažuju i psiholozi i ulažu napori kako bi se uticalo na mlade da se ne ponove incidenti.

Upitan o izjavi premijera Velike Britanije Dejvida Kameron koji je zatražio desetogodišnju zabranu igranja međunarodnih mečeva u Srbiji, Peruničić je odgovorio da se incidenti događaju ne samo na domaćim stadionima, nego i svuda u svetu i da je to problem na globalnom nivou, a ne samo u Srbiji.

Engleska je 16. oktobra u Kruševcu pobedila Srbiju sa 1:0 u revanšu baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, a posle meča izbila je tuča igrača, kao i članova stručnih štabova obe selekcije.

Predstavnici engleske ekipe i saveza te zemlje podneli su žalbu UEFA da su igrači bili mete uvreda na rasnoj osnovi. Očekuje se da UEFA uskoro pokrene disciplinski postupak i odredi kazne.

Fudbalski savez Srbije postavio je na Jutjub video snimak pod nazivom „Koga laže Deni Rouz?“, na kojem je prikazan engleski reprezentativac tokom meča u Kruševcu protiv mlade reprezentacije Srbije.

[media url="http://www.youtube.com/watch?v=dLcSFEsPMI0?rel=0" width="680" height="400"]

Rouz je posle utakmice u Kruševcu izjavio da je vređan na rasnoj osnovi, kao i da je gađan kamenjem, mediji na Ostrvu su te scene dočekali „na nož“, a naš savez sigurno očekuje i kazna.

Ipak, na snimku koji traje šest minuta i šest sekundi prikazano je intoniranje himne Engleske, kao i više situacija u kojima Deni Rouz izvodi aut ili ima kontakt sa loptom.

„Kao što možete videti na ovom video snimku, tokom utakmice UEFA Under-21, nije bilo nesportskog ponašanja i vređanja protivničkih igrača na rasnoj osnovi“, piše u opisu tog snimka na sajtu Jutjub.

Povezano