Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 93%
Brzina vetra: 0 m/s S

Zvezda u prijateljskom meču pobedila Napredak sa 2:1 (VIDEO)

Golovima Mirka Ivanića u 20. i Srđana Spiridonovića u 24. minutu, crveno-beli su pobedili Kruševljane 2:1 u najboljem izdanju ovog leta. Posebno se to može reći za prvo poluvreme, u kom je Dejan Stanković izveo na teren većinu igrača za koje se se očekuje da budu okosnica tima bar kada je reč o početku sezone. I u drugom su crveno-beli uglavnom kontrolisali igru, ali je u 81. minutu Milan Borjan bespotrebnim istrčavanjem „častio“ Dina Šarca pogotkom. Prethodno se Vulić okliznuo na polovini rivala i izgubio loptu, posle čega su gosti razvili akciju po desnoj strani.

Napredak je krenuo ofanzivno i agresivno na zadnju liniju Zvezde i već posle pedesetak sekundi Milan Spremo je namestio loptu za prekid sa četrdesetak metara, centrirao je oštro napred i odmah razdrmao odbranu Zvezde.

Igrao se 20. minut kada je zvezda povela. Dobro se kretao Portugalac i lepo proigrao Ivanića za vodeći pogodak, u akciji u kojoj je učestvovao i Katai, a započeo ju je upravo Ivanić oduzevši loptu protivničkom igraču na polovini igrališta. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, posle još jednog tečnog napada crveno-belih. Sanogo je uposlio Rodića na levoj strani, a on u sredini pronašao Spiridonovića koji je upisao svoj prvi gol od dolaska u Zvezdu.

Domaći su i u nastavku kontrolisali dešavanja na terenu, ali je Napredak uspeo da ublaži poraz, pošto je Šarac iskoristio neoprezno istrčavanje Milana Borjana i zatresao mrežu.