Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 78%
Brzina vetra: 1 m/s ZSZ

Proteklog vikenda fudbaleri Napretka pobedili u Kruševcu – a fudbaleri Trajala poraženi u Žarkovu

Fudbaleri Napretka konačno su ostvarili pobedu. Na gradskom stadionu u subotu su savladali ekipu TSC-a  rezultatom 2:1. Proteklog vikenda igrao je i Trajal. Gumari su juče u Žarkovu izgubili od istoimene ekipe rezultatom 1:0.

Šteta što u subotu na stadionu Mladost nije bilo publike jer je Napredak konačno odigrao utakmicu dostojnu renomea kluba. Od prvog minuta videla se kod igrača Napretka želja za pobedom. Sa prvim sudijskim zviždukom krenuli su Kruševljani silovito ka golu TSc-a. Napadali su iz svih pravaca menjajući težište igre iz napada u napad. Rezultat rešenosti da se dobije utakmica došao je u 20. minutu. Posle slobodnog udarca, loptu je glavom u mrežu TSC-a prosledio Alen Melunović, Napretkovo poslednje pojačanje. Nastavili su Kruševljani istim tempom ka golu protivnika, ali su vodstvo uspeli da zdrže tek 10 minuta. Nakon kornera gostiju iz Bačke Topole, igrač Napretka Marjanović loše je glavom intervenisao u svom šesnaestercu i loptu spustio na nogu Vasilija Đurića koji je preciznim udarcem izjednačio rezultat. Nije se dugo čekalo na još jedan gol. Posle greške igrača TSC-a, fudbaler Napretka Srđan Kočić projurio je u 34. minutu kroz poslednju liniju protivnika i jakim udarcem smestio loptu u mrežu gostiju za 2:1. Na odmor se otišlo sa ovim rezultatom. U drugom poluvremenu fudbaleri TSC-a imali su u posedu više loptu od igrača domaće ekipe. Napredak je iz jake i organizovane odbrane često umeo da izvede kontre koje su protivnika stalno držale u strahu od još jednog gola. Najbliži izjednačenju gosti su bili u 72. minutu kada je prečka spasila gol Kruševljana tako da je do kraja utakmice na semaforu ostao rezultat 2:1. Pohvalivši igru TSC-a, šef stručnog štaba Napretka Goran Stevanović posle utakmice je ocenio da je njegova ekipa zasluženo pobedila. Vidno raspoložen, Stevanović je rekao da je ova pobeda svima trebala, kako igračima, klubu i navijačima, tako i gradu.

Priliku da dokažu da su bolji od ekipe TSC-a, fudbaleri Napretka imaće već u sredu kada će ove dve ekipe u Bačkoj Topoli odigrati utakmicu 1/8 finala Kupa Srbije. Posle 15. kola Linglong Super lige napredak sa 13 bodova zauzima 17 mesto na tabeli. U narednom kolu, u nedelju Napredak gostuje u Beogradu ekipi Čukaričkog.

U vikendu za nama igrala se i Prva liga. Fudbaleri Trajala izgubili su juče u Žarkovu od istoimene ekipe minimalnim reztultatom 1:0. Domaće je do sva tri boda doveo na početku drugog poluvremena u 46. minutu brzonogi Nikola Nović. Posle utakmice 16. kola, Trajal ima 19 bodova i nalazi se na jedanaestom mestu Prve lige. Sledećeg vikenda Trajal na gradskom stadionu dočekuje devetoplasiranu ekipu Borca iz Čačka.