Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 93%
Brzina vetra: 0 m/s S

Trener Milan Đuričić posle pobede Napretka u Nišu

U 30. kolu Super lige Srbije, Napredak je u Nišu slavio protiv Radničkog sa 2:1, što mu je donelo važne bodove u borbi za opstanak. Nišlije su na kraju završile sa igračem manje na terenu, a sudija Lazar Lukić je ukupno podelio čak 12 kartona.

U veoma oštroj utakmici punoj tenzija, koju je obeležio veliki broj kartona, 7 žutih i jedan crveni za domaću ekipu, odnosno 4 žuta koja je Lazar Lukić pokazao gostima, Napredak je na karju slavio slavio. Kruševljani su do prednosti stigli već u sedmom minutu, kada je precizan sa bele linije bio Melunović, a na isti način je rezultat poravnao Gavrić u 62. minutu utakmice. Trenutak odluke zabeležen je u 73. minutu, kada je Saša Marjanović prelepim golom zatresao mrežu nekadašnjeg tima i rešio pitanje pobednika. Lepo je lopta „legla“ na nogu fudbaleru Napretka, a ovaj je iz voleja uspeo da je zahvati sa oko desetak metara iskosa sa leve strane i da prebaci sve odbrambene fudbalere Radničkog.

Napredak je na niškom Čairu zabeležio osmu pobedu u prvenstvu i 16. je na tabeli sa 32 boda, a u sledećem kolu dočekuje šabačku Mačvu, koja je pretposlednja na tabeli. Novi bodovi, koji se u borbi za opstanak očekuju, svakako će biti imperativ.