Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 32%
Brzina vetra: 1 m/s S

Pobedom protiv Mladosti (2:0) Napredak obezbedio superligaški status

Ni posle 37. kola ne znaju se još dva tima koja se od leta neće takmičiti u Superligi. Zna se ko – hoće. Sigurnim pobedama, Napredak (2:0 protiv nezainteresovane Mladosti) i novosadski Proleter (5:0 nad davno otpisanom Inđijom) izborili su opstanak u društvu najboljih i suzili krug kandidata za ispadanje.

Napredak je,  zahvaljujući izvanrednom Alenu Melunoviću, stigaodo pobede protiv lučanske Mladosti na svom terenu sa 2:0.

Melunović se na ivici ofsajda odlično snašao i u 43. minutu savladao gostujućeg golmana, a isti fudbaler pogodio je i u 70. minutu i tako otklonio sve dileme po pitanju pobede i opstanka u ligi. Mogao je Melunović i do sva tri gola na ovoj utakmici, ali u drugom poluvremenu nije uspeo da iskoristi jedanaesterac, kada je umesto mreže gostuućeg tima pogodio samo stativu.

U poslednjem kolu prvenstva Napredak u sredu gostuje Novom Pazaru.