Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 88%
Brzina vetra: 0 m/s SSI

Napredak – Proleter 3:0

U 13. kolu Prve lige Srbije Napredak je pobedom nad Proleterom osvojio tri boda i učvrstio lidersko mesto na tabeli.

Napredak je imao apsolutnu terensku inicijativu u prvih 45 minuta, napadao je i tražio priliku da savlada golmana Proletera Jelića. Preko Gavrića u 13-om, Paunovića u 18-om i Mirosavljevića u 37. minutu domaćin je mogao da dođe do vođstva, ali nije bilo sreće da se to i dogodi. Gosti iz Novog Sada uspešno su se branili i odbranili, pa se na odmor otišlo bez golova 0:0.

Na samom početku drugog dela, radost na tribinama stadiona Mladost. Za loptu se izborio Nikola Milošević, stigla je do Bojića, koji je efektno savladao golmana Jelića za 1:0.

Posle greške domaćih fudbalera, beležimo veliku šansu za Proleter koju je propustio Drinić, a golman Krznarić je bio na pravom mestu.

U 75. minutu kapiten Mirosavljević je u svom stilu ispratio akciju i još jednom se upisao u listu strelaca, a onda je Trujić, na pas Gavrića, iz kontre postigao treći gol za Napredak.

Trener domaćih Nenad Milovanović je prezadovoljan rezultatom, a i odnosom svojih igrača prema igri. Kako kaže, on već razmišlja o gostovanju u Zrenjaninu protiv ekipe Banata.

Ostali rezultati 13. kola donose Napretku još čvršću lidersku poziciju sa 32 boda. Voždovac je igrao nerešeno sa Bežanijom 0:0, dok je Čukarički poražen od Radničkog na domaćem terenu 1:2.