Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 49%
Brzina vetra: 1 m/s J

Napredak poražen u Nišu

U 2. kolu Super lige Srbije fudbaleri Napretka izgubili su u Nišu od ekipe Radničkog rezultatom 4:2.

Dva puta su Kruševljani vodili, oba puta su Nišlije došle do izjednačenja i na kraju prvi put slavili u ovoj sezoni.

Rano vođstvo doneo je Napretku Kočić već u drugom minutu. Domaći su potom preuzeli inicijativu, koja se brzo isplatila. Mićibući je uputio centaršut, a Mitrović pronašao prazan prostor i izjednačio u 13. minutu.

U 30. minutu, sudija Milan Mitić  je svirao jedanaesterac za Kruševljane, pošto kapiten Nišlija Stevanović, igrao rukom. Golom Saše Marjanovića sa bele tačke, Napredak je vodio 2:1 posle pola sata igre.ponovo poveo.Iako je u prvih 45 minuta lopta više bila u nogama Radničkog, gosti su koristili kontre i uputili više šuteva u okvir gola.

Novo izjednačenje donelo je drugo poluvreme. Pejović je u 56. minutu realizovao odličan centaršut, a novajlija Vujadinović bio je precizan i iz skoka, glavom postigao gol. U 62. minutu Miljan Škrbić je postigao gol za prvo vodstvo Radničnog. Mitrović je šutirao, golman je odbranio i odbio loptu, koju je Škrbić dočekao i uspešno šutirao. Konačnih 4:2 za domaćine postavio je u 76. minutu Filip Kasalica, koji je je duboko u šesnaestercu Napretka primio precizan pas Ilića.

Imao je Napredak u Nišu perioda dobre igre, posebno sredinom prvog poluvremena, ali to ipak nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat protiv Radničkog.