Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 97%
Brzina vetra: 3 m/s ZJZ

Napredak i Novi Pazar podelili bodove u Kruševcu (1:1)

Utakmici 14. kola Linglong Superlige Srbije između Napretka i Novog Pazara u Kruševcu završena bez pobednika, rezultatom 1:1

Veći deo meča protekao je u znaku ofanzive domaćeg tima, ali je to bila jalova inicijativa, što najbolji govori podatak da je prvi udarac u bilo koji gol viđen tek u 70. minutu. Ali, kakav udarac! Stefan Lončara je sa sa preko 20 metara šutirao precizno i snažno u donji desni ugao gola Nikole Vasiljevića, koji je krenuo na tu loptu, ali nije uspeo da je zaustavi. Gosti su poveli sa 1:0.

Bio je to podvig gostiju, koji su već od 10. minuta bili sa igračem manje, pošto je Nemanja Mladenović zbog prekršaja nad Spremom zaradio crveni karton.

Kruševljani su do izjednačenja stigli u 80. minutu golom Petra Kunića,  posle neverovatne greške golmana gostiju Vujanca! Kunić je šutirao glavom, lopta je išla pravo u Vujanca, ali i prošla i kroz ruke i kroz noge golmana Novog Pazara izavršila iza gol linije  za 1:1.

U samom finišu još po jedna prilika na obe strane, a posebno je izgledna bila kontra Novog Pazara preko Luke Ratkovića u nadoknadi vremena, kada je Nikola Vasiljević odličnom intervencijom sačuvao bod Napretku. Domaći su  imali vremena da  uzvrate u poslednjim sekundama meča, kada je Kunić petom šutirao, okrenut leđima golu, ali se ovoga puta Vujanac nije dao iznenaditi.

U narednom kolu, Napredak gostuje u Gornjem Milanovcu ekipi Metalca.