Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 42%
Brzina vetra: 6 m/s JI

Napredak juri ka Superligi

Kruševljani grabe ka cilju, nakon današnje pobede na +12 su u odnosu na timove koji dele treću poziciju…

Napredak je nastavio „marš“ ka Jelen Superligi, zahvaljujući golovima Trujića, kapitena Mirosavljevića i Živkovića. U utakmici 15. kola Prve lige Srbije pobedio je Kolubaru sa 3:0 i tako ostao na čelu tabele.

Goste je načeo mladi Trujić, da bi Mirosavljević svojim 11. golom u sezoni potvrdio pobedu. Nekoliko minuta pre kraja Živković je postavio konačan rezultat. Snimak utaklmice TV Kruševac emituje večeras u 23 sata.

Pogledajte kraći izveštaj sa utakmice uz izjavu trenera Milovanovića:

Na drugoj strani, Kolubara je pala na poslednje mesto. U sledećem kolu, Napredak će gostovati Borcu koji je danas izgubio. Od Čačana je bolje bilo Jedinstvo, sa 1:0. Jedini gol dao je Arsić u 85. minutu, s tim da je u igru ušao samo 20 minuta ranije. Užičani su zahvaljujući ovom trijumfu došli na peto mesto. Najbliži pratilac Kruševljana, Voždovac je na gostovanju Timoku igrao bez golova, dok je Čukarički zabeležio novu pobedu. „Brđani“ su na Banovom Brdu slavili sa 2:0, a pobedu u duelu sa Banatom je potvrdio Radojević posle solo prodora.