Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 80%
Brzina vetra: 0 m/s JJI

Pregled Srpske fudbalske Lige

Pred oko 300 gledalaca, fudbaleri Trstenika uspeli su da zabeleže šestu pobedu u ligi. Pobedjen je Borac sa 1:0, a gol je postignut u 82. minutu. Prethodno je odlični golman Bivoljčana Dalibor Radovanović odbranio jedanaesterac. Domaćini su ovom pobedom osvojili šesto mesto u Srpskoj ligi, dok Borcu preostaje poslednje kolo i duel sa Moravcem, da eventualnom pobedom osvoje osmi bod u jesenjem delu prvenstva.

Kopaonik nije uspeo da pobedi na svom terenu Dubočicu iz Leskovca. Gosti su vodili do 78. minuta, kada je Raičević doneo bod svojoj ekipi. Kopaonik je dvanaesti sa 16 bodova. Idućeg vikenda gostuje Radničkom u Svilajncu.

U derbiju kola u Nišu, Sinđelić je bio bolji od Žitoradje. Nišlije su slavile sa 1:0 i overile titulu jesenjeg prvaka sa 35 bodova. Najozbiljniji kandidat za ulazak u viši rang Radnički iz Pirota savladao je Car Konstantin sa 1:0. Piroćanci su jedina ekipa koja može da ugrozi lidera na tabeli. Samo prvo mesto donosi i ulazak u Prvu ligu Srbije.

Ostali rezultati: Trgovački-Radnički Svilajnac 4:3, Morava-Radnik 1:2, Dinamo-Sloga 3:1 i Moravac-Hajduk Veljiko 0:0.

Idućeg vikenda na programu su utakmice poslednjeg jesenjeg kola.