Vlažnost: 89%
Brzina vetra: 1 m/s JJI

Poraz fudbalera Napretka u prve dve kontrolne utakmice u Sloveniji

Ekspedicija FK Napredak je do 1. jula u Moravskim Toplicama na pripremama za novu sezonu Super lige, a prva dva kontrolna meča fudbaleri ovog tima su izgubili.

U prvom, na stadionu u Gornjoj Radgoni, od Napretka je bolji bio Kluž, šampion Rumunije i učesnik u kvalifikacijama za Ligu šampiona, koji je pobedio sa 3:0. Šef stručnog štaba FK Napredak  Dušan Đorđević za klupski sajt je posle utakmice rekao kako je protivnik možda bio i bio prejak u ovom trenutku, ali da je u igri njegovog tima „bilo je dobrih momenata u prvom poluvremenu, lošijih u drugom“.

– Potrudili smo se da napravimo dva podjednaka tima, malo izmiksujemo, evidentno je onaj iz prvog bio malo bolji. U svakom slučaju, čeka nas analiza i ozbiljan rad – rekao je Đorđević.

U drugoj utakmici Napredak je poražen od bivšeg šampion Slovenije, Mure, sa 3:1. Jedini gol za ekipu iz Kruševcva postigao je Ivanić je u 73. minutu utakmice.