Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 80%
Brzina vetra: 0 m/s JJI

Metaloplastika meka za Napredak

Rukometaši kruševačkog Napretka u 10 .kolu Super lige savladali su pred svojim navijačima Metaloplastiku iz Šapca 23:20, poluvreme (11:14).

Ovo je bila peta pobeda crveno-belih iz Kruševca, uz jedan remi, i tako se tim iz Lazarevog grada, sada, izjednačio po broju bodova sa, do ovog meča, trećeplasiranom ekipom u Srbiji, iz grada kraj Save. Zanimljiv kuriziotet: poveli su gosti 0:1 i završili prvih 30 minuta vođstvom 11:14. U ovom delu igre, Napredak je samo dva puta poveo 2:1 i 3:2, a prvi put je izjednačio u 17.minutu 7:7.

U drugom delu susreta, Kruševljani su postigli prvi gol i završili meč sa tri gola viška 23:20. Vidljivo je da su Šapčani postigli, u drugom poluvremenu, samo šest golova. Napredak ih je nadigrao u svim elemntima igre, a od 45. do 55. minuta nije dozvolio gostima da postignu gol i sve vreme je na semaforu bilo 21:18. U ovom delu igre, kao i u prvom periodu, najbolji pojedinac susreta bio je golman domaćih, Igor Arsić. U gostujućem sastavu dobro se pokazao Nemanja Obradović, nekada igrač rukometnih klubova Kruševac i Napredak.

Napredak narednog vikenda gostuje Rudaru, u Kostolcu.