Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 73%
Brzina vetra: 1 m/s Z

FK Trajal otvorio sezonu Prve lige pobedom na Banjici protiv Rada (2:1)

U prvom meču nove sezone Prve lige Srbije, fudbaleri Trajala večeras su u Beogradu  pobedili  ekipu Rada rezultatom 2:1.

Izuzetno mlada ekipa Rada, predvođena samo trojicom iskusnijih igrača, delovala je veoma dobro u prvih sat vremena igre. Naročito dobro “građevinari” su odigrali u prvom poluvremenu kada su i stekli prednost golom Mandića, a igrao se 20. minut. Zašto je na semaforu stajalo samo 1:0 “krivac” je golman gostiju Jordanov koji je sa nekoliko sjajnih intervencija održao svoj tim u igri.

“Gumari” su tek polovinom drugog dela utakmice uspeli da nametnu svoj ritam i da izvrše jači pritisak, uočivši da je igračima Rada ponestalo snage i svežine. U 67. minutu Krstić je u stilu Dragana Stojkovića Piksija izveo slobodan udarac, lopta se od stative odbila u mrežu i rezultat je bio izjednačen. Trenutak odluke dogodio se u 78. minutu kada se posle centaršuta Pavlovića najbolje u kaznenom prostoru Rada snašao Aleksić i glavom loptu poslao u levi gornji ugao, za knačnih 2:1 na Banjici.

Prvi meč ove sezone pred svojim navijačima Trajal igra u drugom kolu protiv IMT-a, koji je na startu savladao ekipu Novog Sada sa 4:1.