
Crkva Pokrova Presvete Bogorodice kraj Rasine i Prva Mesna zajednica organizuju trodnevnu manifestaciju „ŠESTE POKROVSKE SVEČANOSTI“. Manifestacija počinje u subotu i trajaće do ponedeljka, kada se završava akcijom dobrovoljnog davanja krvi.
Prvog dana sa početkom u 19 i 30 je koncert akustike – glas i gitara, u izvedbi Teodore i Marka Radojkovića. Drugog dana, u istom terminu, je monodrama doktora Arčibalda Rajsa „Čujte Srbi, čuvajte se sebe“, u izvođenju glumca Ljubivoja Tadića.
Trećeg dana, u ponedeljak, nakog Liturgije od 9 do 13 časova, organizuje se Akcija dobrovoljnog davanja krvi.
Iz crkve i Mesne zajednice pozivaju sugrađane da prisustvuju programima, a onima koji su u mogućnosti da doniraju krv da se odazovu akciji dobrovoljnog davanja najdragoscenije tečnosti.