četvrtak, 28. mart 2024.

Obaveštenje o neuspehu od provajdera:
Connection Error:http_request_failed

FK Napredak – ubedljivo

Danas je počeo drugi deo prvenstva u Prvoj ligi Srbije u fudbalu. U Kruševcu, lider na tabeli, ekipa Napretka, deklasirala je Indjiju. U Beogradu, Čukarički bolji od Voždovca.

Prvo prolećno kolo potvrdilo je dominaciju Kruševljana u Prvoj ligi Srbije – Napredak – Indjija – 4 – 0! Po dva pogotka postigli su Nenad Mirosavljević u prvom i Petar Bojić u drugom poluvremenu!

Poveli su fudbaleri Napretka u 16. minutu. Nikola Trujić lepo je prošao po levoj strani, vratio loptu Nenadu Mirosavljeviću koji šutira i pogađa mrežu za vođstvo Kruševljana. Posle prekršaja nad Petrom Bojićem koji je sudija sankcionisao najstrožom kaznom, kapiten Napretka je bio precizan sa bele tačke za svoj drugi današnji, a ukupno trinaesti gol ove sezone.

U drugom poluvremenu viđena su još dva pogotka, oba u režiji Petra Bojića. Najpre je posle velike požrtvovanosti sa zemlje poslao loptu u mrežu u 56. minutu, a jedanaest minuta pre kraja zatekao se na pravom mestu kada je Milinović odbio udarac Nikole Trujića.

Pogledajte golove i izjavu trenera Milovanovića posle utakmice:

Fudbaleri Napretka u narednom kolu igraju sa ekipom Mladosti u Lučanima.

Napredak se nalazi na prvom mestu sa 9 bodova više od drugoplasirane ekipe Čukarički. Ostali rezultati i tabela:

Teleoptik – Proleter 2:2
Radnički N.P. – Banat 0:0
Sloga – Kolubara 3:1
Čukarički – Voždovac 2:0
Napredak – Inđija 4:0
Jedinstvo – Mladost 0:0
Timok – Mladenovac 0:0
Novi Sad – Bežanija 0:1