Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 81%
Brzina vetra: 0 m/s I

(Ne)očekivan poraz domaćina

Rukometaši kruševačkog Napretka u 19.kolu Super lige doživeli su 10 poraz u prvenstvu. Pred svojim navijačima (ne)očekivano poraženi od poslednjeg na tabeli niškog Železničara 30:29, i ako su u prvom poluvremenu Kruševljani vodili 15:14.

U prvom periodu igre, videlo se da Železničar iako fenjeraš u Super ligi sa samo 6 bodova, uz dva oduzeta, pored želje za pobedom, pokazao je i veliku srčanost i borbenost na terenu. Zabeležili smo da je rezultat samo tri puta bio izjednačen, a da su domaći prvi put poveli sa golom razlike u 29.minutu i uspeli da sačuvaju prednost i odu na odmor. U nastavku ista meta, isto odstojanje. Čas su gol viška imali domaći, čas gosti.

Na kraju, ipak, zaslužen trijumf plavo-belih iz Niša i njihova peta pobeda i osam bodova, u nadi da će do kraja uspeti da sačuvaju status prvoligaša.

Napredak nikako nije smeo da izgubi ovaj susret, naročito ne na domaćem terenu, ali crveno-beli imaju 17 bodova i nadu da će ostvariti dobar plasman do kraja Šampionata i izlazak u Evropu. U tom smislu najavljena je i Skupština kluba tokom naredne nedelje na kojoj će pojačati Upravni odbor.

Novi – stari predsednik biće, kažu, Igor Živković. Lepa strana kruševačke rukometne priče jei najavljeni odlazak Igora Milovića u Tunis. On će, kako saznajemo na jednom regionalnom turniru braniti boje Tuniskog prvaka države u narednih 15 dana i verovatno ostati kao igrač na Afričkom tlu. Ako se ovaj transfer obavi, biće to dobro i za Milovića, a i za ekipu iz Krušvevca.