Trenutni pritisak: 1030 mb
Vlažnost: 74%
Brzina vetra: 3 m/s SSZ

Kruševljani upecali „Kanarince“

Fudbaleri kruševačkog Napretka u 22. kolu Prve lige Srbije pobedili su Novi Sad sa 3:0, poluvreme 2:0. Golove su postigli Trujić u 17. Mirosavljević u 30. i Gavrić u 82. minutu.

Ovo je bio duel prvoplasiranog domaćina i poslednje ekipe na tabeli popularnih „kanarinaca“ iz Novog Sada. Domaćin je bio bolji u svim elementima fudbalske igre, a gosti su imali samo jednu prednost, u kornerima 5:4. Najbolji u pobedničkom timu bio je Gavrić koji je uz pogodak, propustio i tri izuzetne prilike za gol. I Novi Sad je imao tri šanse od kojih je najbolja bila Gordića u 25. minutu.

Najbolji strelac Prve lige i Napretka Nenad Mirosavljević, a naročito golman gostiju Darko Ristić silno su nasmejali oko 2000 ljubitelja fudbala na tribinama. Čuvar mreže Novosađana nepotrebno se poigravao loptom koju je imao u rukama, a Mirosavljeviću je za pogodak u 30. minutu pomogao i klizav teren. Ristić je ispustio loptu, a ovaj je nonšalantno ušetao u mrežu Novog Sada.

Oba trenera, domaćih Nenad Milosavljević i pomoćni trener gostiju Mirko Babić pružili su priliku trojici rezervista, koji su opravdali poverenje. U Napretku to su bili Miloš Žeravica, Miloš Bajić i Ibrahim Ndiaje.

Ako Napredak nastavi sa ovakvom igrom i pobedama, Kruševac koji ove godine obeležava vek ipo od donošenja prve lopte u grad (kažu da su je doneli neki gimnazijalci) nema razloga da brine da će od jeseni, umesto Prve lige Srbije, gledati Super ligu.