Gradonačelnik Kruševca Bratislav Gašić i direktor kruševačkog “Vodovoda” Milutin Tasić obišli su danas naseljena mesta Brajkovac i Konjuh i sa meštanima razgovarali o problemu vodosnabdevanja i uslovima poboljšanja života u ovoj sredini
Više od 70 odsto arterskih bunara u Brajkovcu je presušil, u ostalima je voda neispravna za piće, dok je situacija u Konjuhu nešto povoljnija.
Direktor Tasić, je za sledeću nedelju najavio početak radova na povezivanju glavnog cevovoda sa rezervoarom u Brajkovcu, u dužini od 300 metara, posle čega će uslediti radovi na samom rezervoaru u vrednosti od 980 hiljada dinara zajedničkim sredstvima “Vodovoda” i budžeta grada Kruševca.
Meštani Brajkovca, vodu sa sistema Ćelije, mogli bi dobiti za narednih mesec ipo dana, dok je za naseljena mesta Konjuh, Ljubava i Kamenare u toku izrada projektne dokumentacije.
Gradonačelnik Kruševca Bratislav Gašić je meštanima Konjuha izneo plan o otvaranju odeljenja Gradske i Policijske uprave i centra zdravstvene nege u ovom kraju do Nove godine.
