Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 54%
Brzina vetra: 1 m/s J

Bojić i saigrači otopili metal

U derbiju 27. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Napretka su u Kruševcu pobedili Metalac iz Gornjeg Milanovca rezultatom 2 : 1. Dvostruki strelac bio je Bojić.

Bojić je na samom startu utakmice odlično ispratio centaršut sa leve strane, pa mu na drugoj stativi nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu. Izjednačio je Živadinović u 79. minutu, a samo dva minuta kasnije ponovo je Bojić bio najspretniji u šesnaestercu gostiju i postavio konačan rezultat.

– Fenomenalan ritam utakmice, uprkos teškom vremenu, igrači obe ekipe dali su maksimum, mislim da smo se lepo predstavili publici u Kruševcu. Nismo ostvarili ono što smo potajno želeli, da osvojimo makar bod pod Bagdalom-, istakao je trener Metalca Vladica Petrović.

Šef stručnog štaba Napretka Nenad Milovanović je meč najavio mudrom, ali i duhovitom opaskom da se -ne treba izuvati dok se ne pređe prag-, a sada je nastavio u istom stilu.

JANIČIĆ PREKRŠIO KLUPSKU DISCIPLINUBogdan Milošević bio je odsutan zbog žutih kartona, a prisutne na konferenciji za medije interesovao je zašto je izostao drugi štoper Nemanja Janičić, na šta je trener Napretka odgovorio da se razlog krije u tome što su on i Stevan Živković prekršili klupsku disciplinu.

Sad bi se moglo reći kako smo se nadali, dobro smo se udali. Imali smo određenih kadrovskih problema u poslednja dva dana, videli ste da smo igrali bez oba štopera, morali smo Kokovića koji čitave sezone igra zadnjeg veznog da povučemo nazad i uparimo sa Frimpongom, čijom sam igrom prezadovoljan uprkos manjim problemima u prvom delu igre. Mali je razmak od poslednje utakmice na Banovom brdu, a uz to je veoma vruće za ovo doba godine, pa mogu da razumem i malu iscrpljenost igrača. Imali smo i mi i oni svoje šanse,na kraju mislim da smo zasluženo pobedili-, istakao je Milovanović.

U sledećem kolu fudbaleri Napretka u subotu, 4. maja, gostuju Slogi u Kraljevu.

Snimak utakmice Televizija Kruševac emitovaće sutra od 14 sati i 10 minuta.