Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 49%
Brzina vetra: 1 m/s J

Košarkaši Mega Vizure u mengelama Partizana

Košarkaši beogradskog Partizana su u 8. kolu Superlige, u ambijentu NBA lige, u Lazarevom gradu slavili u derbiju protiv domaće Mega Vizure SA 66:89 * Gradonačelnik Kruševca Bratislav Gašić uručio je nagradu mladom reprezentativcu i igraču Partizana Draganu Milosavljeviću, koji je ponikao u Kruševcu.

Ovo je bila sedma pobeda izabranika trenera Duška Vujoševića uz jedan poraz, a drugo posrtanje Mega Vizure u završnici takmičenja. Do kraja ovog dela šampionata ostalo je još 6 kola, a uz Partizan i Mega Vizuru najozbiljniji kandidati za plej of su Crvena zvezda i Vojvodina.

Dominirali su „crno beli“ u svim elementima igre, tako da su posle prve četvrtine vodili sa 22:25, a na poluvremenu 45:68. U tom periodu igre, domaći igrači, pre svega Avramović i delom Milojević, nisu se najbolje snašli, kao na primer protiv Crvene zvezde, kada su ubacivali loptu u koš kad i odakle su hteli. Partizan im je očigledno priredio iznenađenje i zaustavio ih u toj nameri. Partizan je dobro igrao u odbrani, u napadu je sve funkcionisalo kako treba i ’crno-beli’ ponovo imaju dvocifrenu prednost (49:39). Vesterman i Bogdanović održavali su vođstvo svog tima, razlika se postepeno povećavala, ekipa Dejana Milojevića nije imala rešenja za napade Partizana, postigli su samo osam poena u ovom delu igre i treća četvrtina je završena rezultatom (68:45).

’Crno-beli’ su nastavili da kontrolišu meč i u poslednjoj deonici, gosti su gubili lopte i promašivali, za Partizan su pogađali Bertans, Gagić i Lučić, Posle deonica završena je nerešeno 21:21.

Više od 2.000 ljubitelja košarke, koliki je i kapacitet Hale sportova (2.200 mesta) uživalo je u lepim potezima oba tima. Sve vreme orila se pesma navijača Partizana, a čule su se i pristalice Mega Vizure. Jednostavno rečeno, lepo prijatno košarkaško veče u gradu pod Bagdalom.

Polučasovnu reportažu „Mega Vizura – Partizan- košarkaški spektakl“ možete pogledati na Televiziji Kruševac od 18:30.