ponedeljak, 26. februar 2024.

Obaveštenje o neuspehu od provajdera:
Connection Error:http_request_failed

Superligaški!

Svoje verne navijače, njih oko 4.500, Napredak je častio još jednom pobedom u završnici prvoligaške sezone. Dobra igra domaćih nije ostavila mnogo prostora ekipi Mladenovca, što najbolje ilustruje i rezultat utakmice – 4:1 za novog Superligaša.

Gosti su, doduše, imali su na samom startu priliku da povedu, ali su ipak crveno-beli pogotkom kapitena Mirosavljevića došli u vođstvo. Devet minuta kasnije i Bajić je iskoristio loptu koju je dobio po desnoj strani i rutinski savladao golmana, postigavši svoj peti pogodak. Pred sam finiš poluvremena, Nenad Gavrić postiže svoj četrnaesti gol, ovoga puta glavom. Iskoristio je Gavrić centaršut sa desne strane i skoro neometan smestio loptu u mrežu.

Početak drugog poluvremena obeležio je Radomir Koković pravom bombom iz slobodnog udarca. Koković je sa dvadesetak metara šutirao jako pored živog zida i zakucao loptu, koju je golman Radić samo pogledom ispratio, u mrežu gostiju. U 52. minutu gosti postižu utešni gol preko Dobrašinovića, ali za više od toga nisu imali snage.

U narednom kolu Napredak u subotu u Novom Sadu gostuje Proleteru. Utakmica počinje u 16 časova.

NAPREDAK – MLADENOVAC 4:1 (3:0)stadion: Mladost. Gledalaca: 4.500.  Strelci: Mirosavljević 12′, Bajić 21′, Gavrić 45′, Koković 48′ – Dobrašinović 52′

NAPREDAK: Krznarić, Dunjić, Udovičić, Koković, Frimpong, B. Milošević, Bajić (Trujić), Regan (Petrović), Mirosavljević, Bojić, Gavrić (Bošković)

MLADENOVAC: Radić, Mitrušić, Spasić, Krstić, Ušumović, Plavšić, Kašić, Ćirić, Pešić, Mamić, Pantelić

(Foto: fknapredak.rs)