Trenutni pritisak: 1030 mb
Vlažnost: 85%
Brzina vetra: 2 m/s J

Napredak nerešeno sa Kolubarom

U 32. kolu Prve lige Srbije, fudbaleri Napretka remizirali su sa Kolubarom u Lazarevcu 2:2 * Napredak je suvereni lider na tabeli, Čukarički na 2. mestu ima 64, dok je Voždovac  3. sa 57 bodova.

U meču bez rezultatskog značaja, jer je Napredak obezbedio prvo mesto, a Kolubara odavno izgubila sve šanse za opstanak u ligi, viđena su četiri gola – po dva na obe strane.

Domaći su poveli golom Danila Miloševića u 7. minutu, izjednačio je Nikola Milošević u 55, a dva minuta kasnije Rajevac je doneo novu prednost svom timu. Ubedljiviju prednost sprečio je golman Napretka Dalibor Milneković, koji je sredinom drugog poluvremena odbranio penal, a iznenađenje je na isteku 90. minuta sprečio Ibrahim Ndiaje i postavio konačan rezultat ove utakmice. Trener Nenad Milovanović na teren je izveo rezervni sastav i čak osmoricu omladinaca.

Narednog vikenda, Napredak dočekuje ekipu čačanskog Borca.

Poznata su imena još dva kluba koja ispadaju iz lige. Posle Novog Sada i Kolubare, ovaj rang takmičenja napuštaju i ekipeRadničkog i Mladenovca. Teleoptik je šanse za opstanak sačuvao pobedom nad Mladenovcem, a Banat zahvaljujući trijumfu nad novim superligašem Čukaričkim. Oni će u preostala dva kola pokušati da sustignu ekipe Timoka, Mladosti i Sloge, mada je malo verovatno da će im to poći za rukom.

Stadion: Kolubare. Gledalaca: 100. Strelci: Milošević 7′, Rajevac 57′ – N. Milošević 55′, Ibrahim 90′
KOLUBARA: Ivanović, Pešterac, Jakovljević, Leković, Tucaković, Milošević, Cvetković, Rajevac Živković, Spasojević, S. Jovanović.
NAPREDAK: Milenković, N. Milošević, Paris, Bošković, Petrović, Marković (Radosavljević 46′), Vulić, Živković, Popović (Žeravica 47′), Ndiaje Smiljković (Bajić 61′).