petak, 29. mart 2024.

Obaveštenje o neuspehu od provajdera:
Connection Error:http_request_failed

Napredak u 93. minutu izbacio Javor (VIDEO)

Pobedom nad ekipom Javora iz Ivanjice, Napredak je izborio plasman u osminu finala Kupa Srbije.

Napredak je dominirao u prvom poluvremenu i na pauzu otišao sa golom prednosti (strelac Bojić  u 14. minutu). U nastavku, ozbiljna ekipa Javora je uzvratila svom silom, što je i rezultiralo izjednačenjem u 92 minutu! Vuk Sotirović je bio strelac. Međutim, Kruševljani se nisu predali i kapiten Nenad Mirosavljević već u sledećem minutu postiže gol odluke.

– Čestitao bih protivniku na dobroj igri. Drago mi je jer je ovo prva pobeda igrača na domaćem terenu, i to opterećenje na treninzima je već postalo pretnja, no sve se dobro završilo. Postoji nekoliko problema na kojima ćemo raditi,jer nas već u nedelju očekuje Čukarički,koji je iznenađenje prvenstva. Moramo da budemo svesni da ovo nije PLG, da je ovo Jelen super liga i da ne postoje laki protivnici – rekao je šef stručnog štaba Napretka Nenad Milovanović.

– Ekipa Napretka koja je bila dominantna u toku prvog poluvremena, ali smo mi u drugom poluvremenu uspeli da stignemo to vođstvo domaćina, no na kraju smo ipak izgubili – rezmirao je tok utakmice šef stručnog štaba Javora Bogić Bogićević.

NAPREDAK-JAVOR 2:1

Sudije: Glođović Vlado, Petrović Dejan, Bogićević Saša, Piper Petar. Strelci: Bojić 14′, Sotirović 92′,Mirosavljević 93′

Napredak: Krznarić, Cvetković, Udovičić, Koković, Janičić, Milošević B., Gavrić, Regan, Mirosavljević, Bojić, Dimitrov, Milenković, Veselinović, Bajić, Frimpong, Deletić, Kostić, Ndiya

Javor: Matović, Gojačanin, Miletić, Milović, Đokić Ž., Alempijević, Đokić J., Radivojević, Ivković, Dražić, Gafurov, Lazović, Knežević, Tomčić, Sotirović, Jocović, Onyilo,Čečarić

Branilac trofeja fudbalskog kupa Srbije, tim superligaša Jagodine, bez problema se plasirao u osminu finala savladavši u gostima ekipi Rakovice sa 4:1, dok se Vojvodina „provukla“ u Kraljevu slaveći protiv domaće Sloge tek posle izvođenja penala (3:1). Čačanski Borac je pobedio beogradski Rad nakon preokreta (2:1), Donji Srem nije imao problema protiv Radničkog u Sremskoj Mitrovici (2:0), kao i niški Radnički protiv Bežanije (2:0), a prolaz nakon izvođenja penala izborio je i OFK Beograd na gostovanju u Lučanima (5:3). Crvena zvezda je u Novom Sadu savladala ekipu domaćeg Proletera sa 3:0.

Rezultati šesnaestine finala Kupa Srbije:
Proleter Novi Sad – Crvena zvezda 0:3 (0:1)
Borac Čačak – Rad 2:1 (0:1)
Trstenik – Novi Pazar 0:2 (0:0)
Radnički Kragujevac – Banat 1:0 (1:0)
Partizan Bumbarevo Brdo – Spartak 0:3 (0:1)
Radnički Sremska Mitrovica – Donji Srem 0:2 (0:2)
Teleoptik – Sloboda 0:3 (0:2)
Sloga Kraljevo – Vojvodina 1:3 penalima (1:1)
Mladost Lučani – OFK Beograd 3:5 penalima (0:0)
Rakovica – Jagodina 1:4 (0:1)
Smederevo – Čukarički 0:1 (0:1)
BSK Borča – Jedinstvo Užice 0:1 (0:0)
Bežanija – Radnički Niš 0:2 (0:0)
Partizan – Metalac 2:0 (1:0)
Napredak – Javor 2:1 (1:0)
Ekipa Voždovca obezbedila je plasman u osminu finala već na žrebu nakon što je Hajduk iz Kule odustao od takmičenja.