
Prigodnim programom u Beloj sali, Kulturni centar Kruševac obeležio 22 godine rada i dodelio nagrade istaknutim stvaraocima u kulturi.
Spajanjem Kruševac filma i Doma omladine 1992. godine nastao je Kulturni centar Kruševac savremena ustanova koja raznovrsnim programskim sadržajima zadovoljava kulturne potrebe ljudi i bitno utiče na duhovni život grada. Prevashodna delatnost je razvoj mladih talenata istakao je na svečanosti direktor mr Miroslav Smiljković.
Svečano je uručeno priznanje – SLOVO LJUBVE za izuzetan doprinos na širenju kulture kompozitoru i umetničkom stvaraocu Miroljubu Aranđeloviću Rasinskom i nagrada 18. februar urednici književnog programa u ovoj ustanovi Jeleni Protić Petronijević.
U nastavku večeri nastupile su etno grupe LAZARICE, SMILJE I ĐUVEGLIJE a obeležavanju Dana Kulturnog centra prisustvovali su episkop kruševački dr David Perović sa sveštenstvom i zamenik gradonačelnika Kruševca Siniša Maksimović.
Pogledajte TV prilog.