Trenutni pritisak: 1000 mb
Vlažnost: 100%
Brzina vetra: 0 m/s SSZ

U spektakularnoj utakmici Javor pobedio Napredak sa 4:3

U utakmici poslednjeg kola Jelen Superlige Srbije, FK Napredak pora en u Ivanjici od Javora (4:3). Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu (Milošković 8′, Čečarić 31′, Dražić 34′, Stojaković 42′ – Ndiaje 10′, Luković 35′, Ndiaje 40). Javoru nije pomogla ni pobeda u utakmici za pamćenje – seli se u Prvu ligu, dok je Napredak na kraju prvenstva 9sa 35 osvojenih bodova.

U izuzetno uzbudljivoj završnici sezone 2013/14. razjašnjena je poslednja superligaška nedoumica: Članovi Prve lige Srbije od sledeće sezone biće Sloboda Point i Javor, dok će u baražu za opstanak protiv prvoligaša Metalca igrati Rad. „Građevinari“ su na svom stadionu pobedili Spartak 2:1 i sačuvali nadu da će i dogodine igrati u najjačem rangu. Golove za „Azure“ sa Banjice postigli su Milošević (s penala) i Ožegović, kojim je već u prvom poluvremenu nagovešten trijumf domaćih.

Javoru nije pomogla ni pobeda nad Napretkom od 4:3 u utakmici za pamćenje. Svi golovi „pali“ su u prvom poluvremenu. Ivanjičani su neprestano deo elite od sezone 2007/08. Sloboda je na svom stadionu izgubila od Voždovca (0:1) i propustila priliku da bar remijem ostane u ligi. Ispala je prvi put od ujedinjenja sa Sevojnom 2010, koje je u tom trenutku bilo član elite.