Trenutni pritisak: 1000 mb
Vlažnost: 55%
Brzina vetra: 1 m/s ZJZ

Derbi pripao domaćinu: Bačka – Napredak 4:3

U derbiju devetog kola Prve lige Srbije, Bačka je posle preokreta savladala Napredak (4:3) i učvrstila se na prvom mestu. Kruševljani ovog vikenda dočekuju Kolubaru, a sledećeg putuju u goste Zemunu.

Derbi je zaista opravdao svoj naziv. U Bačkoj Palanci, pred oko hiljadu i po gledalaca, viđeno je čak sedam golova, više nego na preostalih šest utakmica zajedno.

Kruševljani su prvi stigli do vođstva, brzim golom Beljića u sedmom minutu, i zatim sve do 27. minuta kontrolisali igru, ali je na stadionu Slavko Maletin Vava domaća ekipa već do kraja prvog poluvremena, golovima kapitena Trivunovića i Milovca, stigla do preokreta (2:1). U istom ritmu je počela i drugi deo utakmice i golovima Tomčića i još jednom Milovca, u 49. i 55. minutu, uspela je da obezbedi visoku prednost (4:1).

Tek tada su se fudbaleri Napretka ponovo probudili i sa dva gola do kraja uneli veliku neizvesnost, ali snage da stignu do boda nisu imali. Kruševljani  su, naime, u 55. minutu preko Ivelje smanjili na 2:4, a dvadeset minuta pre kraja preko Damjanovića i na 3:4. Poslednjih dvadesetak minuta je bilo veoma, veoma dugo, posebno za gledaoce na tribinama. Bačka se branila i na kraju sačuvala svoju mrežu.

Bačka je ovim trijumfom uvećala prednost u odnosu na drugoplasiranog Napretka na pet bodova i istakla ozbiljnu kandidaturu za plasman u Superligu. Jasno je da, međutim, ni Kruševljani neće odustati od istovetnih ambicija…

Uostalom, pokazali su u dosadašnjem delu prvenstva da potencijala za to svakako imaju.

U sledećem, 10.kolu, Napredak dočekuje Kolubaru.