Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 94%
Brzina vetra: 0 m/s J

Sportski pregled

Posle zimske pauze, fudbaleri Napretka uspešno su otvorili prolećni deo prvenstva Prve lige Srbije, u kojoj čuvaju lidersku poziciju.

Na gostovanju u Vranju, u prvom kolu nastavka takmičenja, bili su bolji od Dinama – 2:1. Tvorac pobede – golovima u 42. i 61. minutu – bio je Beljić, dok je čast domaćina spasio Stavrić pogotkom u 83. minutu utakmice. Na gradskom stadionu u Vranju, muč je pratilo petstotinak gledalaca. Bačka je osvojila samo bod u Leskovcu (protiv Kolubare 0:0), tako da Napredak sada na prvom mestu ima četiri boda više od drugoplasirane ekipe iz Bačke Palanke. U sledećem kolu, Napredak dočekuje šestoplasirani novosadski Proleter.

U 15. kolu Prve lige Srbije – Centar, kuglaši kruševačkog Cara Lazara pobedili su Ibar iz Kraljeva, sa odnosom oborenih čunjeva 3.115 : 3.021. Najbolji u ekipi Cara Lazara bili su Vidojević sa 554 i Bogdan Dramićanin sa 548 oborenih čunjeva. Trstenik PPT izgubio je na gostovanju Rudaru sa 3.233:3120 oborenih čunjeva. Tri kola pre kraja prvenstva, Car Lazar je sačuvao lidersku poziciju sa 20 bodova, dok su Trsteničani peti sa 15. U nastavku Lige, Car Lazar gostuje Čairu, a Trstenik PPT dočekuje PAK promet.

U okviru 21. kola Košarkaške lige Srbije, u Hali sportova u Kruševcu, košarkaši kruševačkog Napretka pobedili su ekipu „Konstantina“ iz Niša, rezultatom 94: 86. U poluvremenu utakmice održana je promocija košarke u invalidskim kolicima.Nakon utakmice Napredak- Konstantin, promotivnu utakmicu odigrali su košarkaši u kolicima iz klubova Singidunum Beograd i Tigar Paraćin.

Odbojkaši Napretka 037 su lagano savladali Lotus sa 3:0 dok je Antena bila bolja od Partizana 2012 sa 3:1 u setovima. Napredak 037 je drugi na tabeli Druge lige – Zapad sa bodom manje ali i utakmicom manje od vodeće ekipe FAP Livnica.

U 11. kolu ženske seniorske Međuregionalne lige Srbije, odbojkašice kruševačkog kluba “MLADOST 2000“  savladale su aleksandrovačku “ŽUPU“ rezultatom 3:0, po setovima 25:13 , 25:21 , 25:21. Ekipa  “MLADOST 2000“ je i dalje ubedljivo prva na tabeli, a sledećeg vikenda dočekuje ekipu “TEHNIČAR“ iz Kraljeva što će biti derbi kola i prvenstva.