Trenutni pritisak: 1020 mb
Vlažnost: 88%
Brzina vetra: 0 m/s SSI

Sportski pregled

Fudbaleri Napretka iz kola u kolo potvrđuju odličnu formu, dodavši minulog vikenda i šestu pobedu u ovoj superligaškoj sezoni. U Kruševcu je pobeđen Rad sa 2:0, pri čemu je sudbina gostiju bila zapečena već posle 20 minuta – strelci su bili Vukanović i Urošević, a da je Urošević u drgom poluvremenu iskoristio jedanaesterac, pobeda i bila i ubedljivija. Napredak je četvrti je na tabeli, sa 22 boda, a u subotu gostuje Novom Pazaru koji je pri dnu tabele.

Na žalost, daleko od od dobre forme su fudbalerke Napretka, koje su u 8. superligaškom kolu pretrpele poraz kakav ne pamte – vodeći na tabeli Spartak pobedio ih je u Subotici sa 11:0. U idućem kolu ih čeka novo iskušenje – gostovanje u Zemunu odličnoj Slozi.

Temnić 1924 nastavlja dominaciju u Srpskoj ligi Istok. U 10. kolu u Varvarinu je pobedio Timok iz Zajecara sa 1:0, dok je istim rezultatom slavio i Trstenik PPT u Prahovu protiv Dunava. Temnić vodi na tabeli sa 26, Trstenik je četvrti sa 19. bodova.

Trajal je u prvenstvu Zone Zapad stigao i do devete pobede, deklasiracši Bošnjane sa 5:0, a kako je OFK Topličanin poražen od OFK Lugomira sa 4:1, „gumari“ sada imaju četiri boda više od ekipe iz Prokuplja.

Povodom 90 godina od osnivanja FK 14. oktobar odigrana je tradicionalna utakmica veterana ovog kluba i Trajala. Utakmica je protekla u fer i korektnom nadmetanju, a rezultat u drugom planu, ali su veterani Trajala na kraju slavili sa 1:0.

Košarkaši Napredak Rubina doživeli su i drugi poraz u Košarkaškoj ligi Srbije –  u Zemunu poraženi su od ekipe Mladost Admiral sa 88:73. U trećem kolu najzad će igrati pred svojim navivijačima, u sobotu protiv kraljevačke Sloge.

Počelo je takmičenje u odbojkaškim ligama. U Prvoj B ligi Napredak 037 je pobedio Užice u gostima sa 3:1, dok je Antena izgubila u Mladenovcu sa 3:0. U Drugoj ligi Zapad odbojkaši Knez Lazara su savladali Lotus sa 3:0. U 4. kolu takmičenja mlađih kategorija Juniorske lige za devojčice, kruševačka Mladost 2000 pobedila je domaći Trstenik sa 3:0 i time ostvarila plasman u finale i borbu za 12 najboljih u Srbiji.

Kuglaši Car Lazara poraženi su u 6. kolu Super lige na gostovanju Beogradu sa 8:0, pri čemu je domaćine predvodio sjajni reprežentativac Simijonović i sa 690 čunjeva poneo titulu igrača kola. Car Lazar je sedmi na tabeli, a u sledećem kolu dočekuje ekipu Korduna.

Viktor Petrović, mlađi brat seniorskih reprezentativaca Srbije Borka i Dragoslava, osvojio je vicešampionsku titulu u singlu na Balkanskom prvenstvu za igrače do 13 godina koje je  održano u Bugarskoj. Naš reprezentativac je u okršaju za zlato poražen posle velike i neizvesne borbe u dva seta, koja su igrana na razliku, od prvog nosioca, Turčina Furkana Saraka, sa 2:0.

Vikend za nama bio je veoma uspešan za članove kruševačkog Atletskog rekreativnog kluba  Maratonac. Nenad Živković je bio drugi na planinskoj trci Sokolov put, dužine 22 kilometra sa 2170 metara uspona, kao najbolje plasiran takmičar iz Srbije. A na Novosadskom maratonu u konkurenciji muškog štafetnog maratona ekipa Maratonca, u sastavu Seniša Gašić, Ljubodrag Ilić i Andrej Savić zauzela je drugo mesto u generalnom plasmanu, iza Specijalne jedinice Vojske Srbije.

U utakmici prvenstva Prve lige, grupe Zapad, rukometašice Gradskog ženskog rukometnog kluba Napredak 12 pretrpele su prvi poraz, od ekipe Prijepolja, na svom terenu sa 26-18, uprkos tome što su na poluvremenu imale prednost 1o-8.