5°C
Trenutni pritisak: 1010 mb
Vlažnost: 100%
Brzina vetra: 0 m/s ZJZ

SUPER i PRVA LIGA: Bod Napretka protiv Partizana (1:1), Trajal bolji od Borca (2:1) – VIDEO

Napredak neporažen protiv crno-belih četiri utakmice. Aleksa Vukanović postigao prelep gol u 62. minutu. Nemanja Nikolić bio strelac za domaćina u 12. Isključen Armin Đerlek.

Iako bez Aleksandra Šćekića, Danila Pantića, Zlatana Šehovića i Zorana Tošića, nije Partizan bio loš. Dobar deo utakmice je ekipa Zorana Mirkovića kontrolisala, čuvala prednost i stvarala šanse. Ali posle nekoliko promašaja i neiskorišćenih prilika da se reši meč, kazna je stigla.

Partizan je poveo preko Nemanje Nikolića. Kontra „parnog valjka“ u 12. minutu završila se uklizavanjem na loptu Nikolića posle asistencije Jankovića.

Napredak je u prvom delu bio bezopasan, baš kao i do izjednačujućeg gola Alekse Vukanovića. Prelep pogodak postigao je igrač gostujućeg sastava u 62. minutu. Dobio je loptu sa desnog krila, maestralno je reagovao petom na nekih 11-12 metara od gola i matirao Vladimira Stojkovića.

PARTIZAN – NAPREDAK 1:1
/Nikolić 12 – Vukanović 62/

Beograd, Stadion u Humskoj
Sudija: Novak Simović
Žuti kartoni: Đerlek, Rikardo, Janković (Partizan), Ostojić, Veškovac, Samuel, Vulić (Napredak)
Crveni karton. Đerlek (Partizan)

PARTIZAN: Stojković –  N. R. Miletić, Marković, Valijete, Urošević (od 79. Kosović) – Zdjelar, Đerlek, Janković, Zakarić – Nikolić, Rikardo. Klupa: Kljajić, Enake, Ostojić, N. G, Miletić, Smiljanić, Kosović, Ivanović. Trener: Zoran Mirković.

NAPREDAK: Ni. Petrović – Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Ne. Petrović – Baha, Kostić – Alivodić (od 79. Ivanović), Vulić, Vukanović (od 87. Ilić) – Zec (od 92. Eskić). Klupa: Janković, Marinković, Eskić, Rušević, Ilić, Stevanović, Ivanović.  Trener: Milorad Kosanović.

PRVA LIGA: Trajal – Borac 2:1

U utakmici 13. kola Prve lige Srbije, Trajal je pred svojim navijačima u Kruševcu došao do  pobede, protiv čačanskog Borca sa 2:1, golovima Uroša Vesića u 70. i Ivice Jovanovića u 75. minutu. Jedini gol za goste postigao je Nikola Tripkovic u 86. minutu.