Na Republičkom takmičenju iz robotike, održanom u ,,Politehničkoj školi za nove tehnologije” u Beogradu, ,,Prva tehnička škola” iz Kruševca osvojila je drugo mesto.
Maturanti smera mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje Luka Bogdanović i Sava Dimitrijević veoma supešno su izvršili zadatak za programiranje robota na ovom takmičenju u čemu su im mentori bili profesori matematike i mašinske grupe predmeta Miloš Petrović i Zorica Filipović iz sekcije za robotiku ,,Prve tehničke škole”.
