Svečanom Akademijom u Kruševačkom pozorištu, Fudbalski klub Napredak iz Kruševca obeležio je 70 godina postojanja.
8. decembra sada već davne 1946. godine, spajanjem tri postojeća lokalna kluba – 14. oktobra, Badže i Zakića, u Kruševcu je osnovan Fudbalski klub Napredak. Prvu zvaničnu utakmicu klub je odigrao 47. protiv Makedonije. Dve godine kasnije Napredak postaje šampion Srbije i obezbeđuje učešće u Prvoj saveznoj ligi. Najveći uspeh u svojoj istoriji Napredak postiže u sezoni 1979/80, a 20 godina kasnije ekipa beleži plasman u finale Kupa Jugoslavije, čime je ujedno obezbedila i igranje u Kupu UEFA. Od 2007. do 2010. Napredak je u Super ligi Srbije, a potom u Prvoj ligi. Napredak se sada takmiči u Super ligi Srbije.
Svečanoj akademiji, povodom sedam decenija postojanja kruševačkog Fudbalskog kluba Napredak prisustvovali su: član predsedništva SNS-a Bratislav Gašić, gradonačelnik Kruševca Dragi Nestorović sa saradnicima kao i predstavnici političkog, privrednog, javnog i sportskog života grada na čelu sa predsednikom kluba Markom Miškovićem.
