Na Republičkom takmičenju iz matematike za srednje škole koje je održano prošlog vikenda u Beogradu na Mašinskom fakultetu, Gimnazija je osvojila drugu i treću nagradu i jednu pohvalu.
Jovana Dinić i Andrej Petrović osvojili su drugu, odnosno treću nagradu, a Jovanu Isailoviću pripala je pohvala. Ove godine učestvovalo je sedmoro gimnazijalaca u konkurenciji od oko 300 učenika iz Srbije.
Naredno takmičenje koje očekuje matematičare je “Kengur”, a koje se na nivou Evrope organizuje svakog trećeg četvrtka u martu.
