Gradska uprava Kruševac i Javno komunalno preduzeće “Vodovod Kruševac” organizovali su Okrugli sto povodom obeležavanja Svetskog dana voda.
Na ovogodišnjem okruglom stolu povodom Svetskog dan voda, akcenat je stavljen na značaj akomulacije jezera Ćelije za region, kao najvažnijeg prirodnog resursa, i njegovog očuvanja i produžavanja veka trajanja kao izvora zdrave pijaće vode istakao je direktor JKP Vodovoda Kruševac, Vladimir Milosavljević.
Grad Kruševac je prošle godine konkurisao za projekat koji je raspisala Vlada Kraljevine Švedske u oblasti zaštite životne sredine u cilju očuvanja jezera Ćelije koji je predstavljen na današnoj sesiji objašnjava pomoćnik gradonačelnika za ekologiju, održivi razvoj i energetiku Olivera Drenovac.
Milijardu ljudi u svetu je ugroženo nedostatkom vode, 5 miliona godišnje umre, od toga je 600 hiljada dece. Okruglom stolu prisustvovali su predstavnici Gradske uprave i Vodovoda Kruševac, kao i opština u slivu jezera Ćelije.
