U Kongresnom centru Specijalne bolnice Ribarska banja, održan je Simpozijum o novim dostignućima u tretmanu problema prenetih trudnoća u Srbiji
Otvarajući skup zamenica gradonačelnika Kruševca Jasmina Palurović je istakla značaj brige o zdravlju žene, čime se, kako je rekla, doprinosi podizanju nataliteta i razvoju populacione politike.
U pozdravnoj preči direktorka kruševačke Opšte bolnice prim dr. Slobodanka Jotić je naglasila dobru saradnju sa ginekološkom sekcijom Srpskog lekarskog društva i potrebu za razmenom dosadašnjih iskustava stručnjaka
Izrazivši zadovoljstvo organizacijom skupa u Ribarskoj banji, predsednica ginekološko-akušerske sekcije Srpskog lekarskog društva prof. dr Snežana Rakić je podsetila na potrebu za razmenom dosadašnjih iskustava u tretmanu prenesenih trudnoća.
U radnom delu simpozijuma, osim domaćina, ginekologa kruševačke bolnice i Doma zdravlja učestvovali su brojni stručnjaci iz cele Srbije, a skup koji je akreditovan od strane republičkog Zdravstvenog saveta u Ribarskoj banji pratili su biohemičari, stomatolozi, farmaceuti i predstavnici domaćih i inostranih farmaceutskih kuća.
