Pobednik trećeg viteškog nadmetanja za časni bogojavljenski krst na Rasini u Šavranu je Nemanja Milićević, dvostruki pobednik takmičenja u Beloj Vodi
Učestvovalo je 50 plivača. U crkvi Pokrova Presvete Bogorodice služena je liturgija, a u porti je održan kulturno – umetnički program u kome su učestvovali: Etno grupa “Lazarice”, KUD “Rasina” i “Radomir Jakovljević Jakša” i udruženje “Plameni vitezovi” iz Beograda.
Događaju su prisustvovali ministar odbrane Bratislav Gašić, zamenica gradonačelnika Kruševca, Jasmina Palurović, predstavnici javnog i političkog života grada i veliki broj vernika.
Organizatori su Mesni odbor Šavrane, Crkvena opština Jablanica, Mesna zajednica Gornji Stepoš i Kulturni centar Kruševac, uz podršku brojnih sponzora i pod pokroviteljstvom grada Kruševca.
