RTK | Radio televizija Kruševac
Kultura

Zlatna kaciga za karikaturu Eraju Ozbeku iz Turske

U gradskoj upravi Kruševac predstavljene su odluke stručnog žirija 23. konkursa Međunarodnog festivala humora i satire “Zlatna kaciga”

Teme su bile “Promene” za karikaturu i pisanu formu, i “Porodica” za mlade do 18 godina.

Zlatnu kacigu za karikaturu dobio je Eraj Ozbek iz Turske, drugu nagradu Zoran Mihailović iz Beograda, a treća je pripala Slobodanu Srdiću iz Smedereva.

U kategoriji Pisane forme, Zlatnu kacigu za priču “Promene” dobio je Dejan Dimitrijević iz Beograda, za pesmu “Uticaj Marka Kraljevića na promene u Srbiji” Dragiša Pavlović Rasinski iz Kruševca i za aforizam “Ovolike promene na vlasti jedino može da izdrži narod koji se ne menja” Miodrag Lazarević iz Požarevca.

Nagrada “Rade Braka” za priču pripala je Saši Miletiću iz Kruševca.

Za mlade do 18 godina prvu nagradu za karikaturu i strip osvojila je Tamara Stanković iz Beograda, drugu Katarina Lazarević iz Lazarevca, a treću Đurđa Tanasković iz Čačka.

Za pisanu formu prvonagrađena je Andrijana Lambić iz Beograda, drugi je Marko Jovanović, treći Dimitrije Krstić takođe iz Beograda.

Proglašenju je prisustvovala zamenica gradonačelnika Jasmina Palurović, a imena nagrađenih saopštio je direktor Festivala Miroslav Smiljković.

Nagrade će biti uručene 1. aprila na svetski dan šale, kada će biti sopštene i druge Festivalske nagrade i priznanja.