RTK | Radio televizija Kruševac
DruštvoDruštvo Arhiva

Izložba i monografija “Vek i po kruševačke Gimnazije”

U okviru obeležavanja jubileja 150 godina od osnivanja Gimnazije u Kruševcu, otvorena je izložba i predstavljena monografija “Vek i po kruševačke Gimnazije”.

Prema rečima direktorke Biljane Dačić, ovo je ujedno i nastavak tradicije dobrih rezultata koje učenici i profesori ostvaruju na svim poljima. Autori monografije, koja se sastoji iz tri dela, su profesori Branimir Šoškić, Stanislava Arsić i Marija Petrović, a izložbu potpisuje aktiv profesora likovne kulture i istorije.

Ovom događaju, između ostalih, prisustvovali su, gradski većnik Nebojša Paunović, zamenice gradonačelnika Mirjana Zlatanović i Dragana Milićević i načelnik Školske uprave Zoran Asković.